Przedwczesny wytrysk – problem nie tylko nastolatków

Przedwczesny wytrysk to problem ponad 30% Polaków. Skąd się bierze? Czy można go jakoś leczyć? O tym wszystkim dowiesz się czytając mój dzisiejszy wpis.

Zastanówmy się czym jest przedwczesny wytrysk i skąd się bierze. Zanim jednak zaczniemy nasze rozważania warto zaznaczyć, że defekt ten nie jest wyłącznie problemem nastolatków. Badania pokazują, że co prawda najwięcej problemów mają osoby młode i mało doświadczone ale coraz częściej problemy z wytryskiem pojawiają się u starszych mężczyzn – powodów takiego stanu rzeczy jest kilka ale o tym może w dalszej części wpisu.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Wbrew pozorom problemem nie nazywamy sytuacji gdy facet nie jest w stanie wytrzymać 30 czy 60 minut w łóżku(pamiętaj, że życie to nie film erotyczny). Publikacje naukowe jednoznacznie stwierdzają, że o przedwczesnym wytrysku możemy mówić gdy mężczyzna nie ma możliwości dłuższej penetracji niż 60-120 sekund! Nauka jednak mówi jedno a życie podpowiada co innego. Tylko niewielki odsetek kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm w tak krótkim czasie. Pewnie ktoś powie, że jest tysiące innych sposobów na zaspokojenie kobiety ale…

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Skąd biorą się problemy z przedwczesnym wytryskiem? Przyczyn jest wiele jednak musimy podzielić je na dwie kategorie, pierwsza to brak doświadczenia seksualnego, wysoki poziom hormonów i młody wiek a drugą kategorię stanowić będą mężczyźni podatni na stres, nadużywający alkoholu i z różnego rodzaju zaburzeniami zdrowotnymi do których zaliczyć można np.:
-rozszczep kręgosłupa,
-stwardnienie rozsianie,
-cukrzyca,
-zbyt krótkie wędzidełko żołędzi.
-różnego rodzaju choroby układu moczowo płciowego.

Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

O ile z poważnymi problemami zdrowotnymi niewiele jesteśmy w stanie zrobić bez wizyty u specjalisty to w przypadku bardziej błahych sytuacji większość mężczyzn może rozwiązać swój problem bez specjalistycznego leczenia.
Jeśli twoje doświadczenia seksualne są jeszcze niewielkie a seks jest okazjonalny to nie ma nic dziwnego w tym, że kończysz zbyt szybko. Pamiętaj, że trening czyni mistrza – nie udawaj jednak, że nie ma problemu. Porozmawiaj ze swoją partnerką, wytłumacz jej w czym tkwi problem i przy odrobinie jej wyrozumiałości twój problem zniknie bardzo szybko.
Jeśli twoje problemy biorą się z małej ilości snu, stresu czy niskiej aktywności fizycznej to powinieneś zmienić trochę swoje nawyki. Spróbuj odrobinę zmienić swoją dietę, zadbać o odpowiedni sen i zredukować poziom stresu. Ja wiem, że brzmi to bardzo trywialnie ale taka właśnie jest prawda. Nie szukajmy jakichś poważnych problemów w sytuacji, gdy mamy do czynienia z błahostką!

Jak przedłużyć stosunek?

Przedłużenie gry wstępnej może spowodować, że twój penis będzie mniej wrażliwy a to z kolei przyczyni się do przedłużenia stosunku. Nie nakręcaj się, nie patrz na zegarek. Nie traktuj tego jak swoistego testu bo polegniesz. To psychika sprawia, że masz problem, jeśli zmienisz swoje podejście to problem zniknie szybciej niż się pojawił. Bądź bardziej wyrozumiały dla siebie i… częściej uprawiaj seks. Nie ma nic dziwnego w tym, że uprawiając seks raz na kilka miesięcy nie wytrzymujesz napięcia!

Wspomagacze farmakologiczne

Na rynku jest wiele leków, które mogą ci pomóc jednak stosuj je tylko w ostateczności. Jeśli uważasz, że są one niezbędne i nie jesteś w stanie sam sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem to zacznij od preparatów ziołowych, które nie powodują skutków ubocznych. Pamiętaj, że leki opóźniające wytrysk nie konieczne muszą być w twoim przypadku uzasadnione. Kilka zmian w życiu i odrobina pozytywnego myślenia może wszystko odmienić.

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]
(Visited 380 times, 1 visits today)
Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

One Reply to “Przedwczesny wytrysk – problem nie tylko nastolatków”

  1. anonim

    Ja próbowałem kilku specyfików na opóźnienie wytrysku i były niezwykle skuteczne. Co z tego, skoro przy okazji znieczulały mojego członka w taki sposób, że nie bardzo odczuwałem przyjemność? Niby to działa a nie do końca człowiek jest zadowolony. Niestety czasem trzeba troszkę rzeczy poprzestawiać w głowie by wszystko zaczęło działać tak jak trzeba:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *