Jak pozbyć się chrapania – naturalne sposoby!

Jak pozbyć się chrapania – naturalne sposoby!
4.8 (95%) 4 votes

Zdrowy i spokojny sen to podstawa dobrego samopoczucia. Podczas snu człowiek odpoczywa, wycisza się i regeneruje siły, która są tak bardzo potrzebne następnego dnia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że do zaburzeń snu prowadzić może chrapanie. Część z nas chrapanie kojarzy wyłącznie z niedogodnościami dla otoczenia. Prawda jest jednak całkiem inna, chrapanie bardzo często prowadzi do poważniejszych problemów ze zdrowiem. U osób chrapiących bardzo często rozwija się bezdech nocny, który może prowadzić do obniżenia saturacji o około 30%. To z kolei rozwija kolejne problemy ze zdrowiem takie jak np. zaburzenia rytmu serca, udaru mózgu czy problemy z erekcją.

Chrapanie – przyczyny

Na chrapanie wpływa wiele czynników, z niektórymi można uporać się domowymi sposobami, inne wymagają wizyty u laryngologa. Do głównych przyczyn zaliczyć można:

 • Nadużywanie alkoholu i palenie papierosów
 • Niewłaściwą drożność nosa(nieleczone alergie, stany zapalne śluzówki, itp.)
 • Wady anatomiczne gardła(skrzywiona przegroda nosowa, przerost migdałków czy obecność polipów)
 • Otyłość(gruba szyja może uciskać gardło i powodować chrapanie)

Jak sam widzisz na większość z wymienionych przyczyn można zaradzić samodzielnie. Czasami wystarczy zgubić kilka kilogramów by pozbyć się problemu. Jeśli cierpisz na alergię i masz ciągle zatkany nos to bez wątpienia pomogą leki przeciwhistaminowe lub dobre krople do nosa. Jeżeli nadużywasz alkoholu lub jesteś nałogowym palaczem – skończ z tym! Największym problemem będą bez wątpienia wady anatomiczne, jednak i z nimi można sobie bardzo szybko poradzić. Zabiegi usunięcia migdałków czy poprawienie krzywej przegrody nosowej są wykonywane w warunkach ambulatoryjnych.

Domowe sposoby na chrapanie

Pamiętaj by przed snem nie pić alkoholu, ogranicz do minimum palenie papierosów. Unikaj zażywania leków nasennych i uspokajających. Zacznij uprawiać sport, czasem niewielka aktywność fizyczna może spowodować, że zapomnisz o problemie. Jeśli masz problem ze swoją wagą to koniecznie odwiedź dietetyka – chrapanie zniknie tak szybko jak pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

W ostatnim czasie bardzo modną metodą udrażnianie nosa przed snem stało się stosowanie kropli do nosa takich jak np. Otrivin. Unikaj takiego rozwiązania ponieważ takie krople przeznaczone są do stosowania doraźnego. Ich codzienne używanie może prowadzić do poważnych kłopotów. Domowe sposoby na chrapanie mogą być niezwykle skuteczne, co jednak robić gdy zwodzą?

Jak pozbyć się chrapania?

Jest wiele sposobów na pozbycie się chrapania. Do najpopularniejszych zaliczyć można:

  • Laserowe leczenie chrapania – bezbolesny zabieg, który polega na naświetleniu struktur gardła laserem. Podgrzane w ten sposób tkanki miękkie podniebienia i języczka nabierają większej sztywności i nie wpadają tak często w wibracje, które skutkują chrapaniem
  • Chirurgiczne leczenie chrapania – w trakcie zabiegu przeprowadzana jest plastyka gardła, języczka i łuków podniebnych(zabieg nazywany potocznie UPP lub UPPP)
  • Leczenie środkami farmaceutycznymi – najpopularniejszy i najmniej inwazyjny sposób. Może przybierać formę płukania ust i gardła, kropli do nosa czy aerozolów. Odrębnym tematem są równie skuteczne tabletki na chrapanie dostępne zarówno z receptą, jak i bez recepty.

Oczywiście są też mniej konwencjonalne metody, do których zaliczyć można specjalny japoński wynalazek, którym jest poduszka z mikrofonem – w momencie zarejestrowania chrapania poduszka automatycznie przekręca głowę na bok.

Na chrapanie polecamy środek Snoran Plus

lek na chrapanie snoran plusNajbardziej dostępną metodą leczenia są bez wątpienia specjalne preparatu na chrapanie, przeważnie będą to tabletki lub kapsułki.

Na szczególną uwagę zasługują naturalne, często ziołowe leki, które w sposób bezpieczny i skuteczny eliminują chrapanie z naszego życia. Snoran Plus jest bez wątpienia takim preparatem.

Snoran Plus to unikalna formuła składników aktywnych, która skuteczne walczy z podrażnioną śluzówką, zapewnia zdrowy i spokojny sen każdej nocy. Jedno opakowanie zawiera 60 łatwych do połknięcia kapsułek. Preparat ten zapewnia natychmiastowe działanie! Wystarczy jedna dawka by poczuć ogromną różnicę. Jest to bez wątpienia najskuteczniejsza z bezinwazyjnych metod leczenia chrapania.

Snoran Plus – dlaczego warto go stosować?

Snoran Plus to naturalny środek dzięki któremu skończą się Twoje problemy z chrapaniem. Dlaczego warto go kupić? Co wyróżnia go na tle konkurencji?

snoran tabletki

 • Unikalna formuła sprawia, że działa niemal natychmiast. Pierwsze efekty pojawią się tuż po jego zastosowaniu.
 • Ma naturalny skład i jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych
 • Gwarantuje spokojny sen, odpręża i regeneruje nasz organizm każdej nocy
 • Dzięki Snoran Plus spać będzie mogła również Twoja rodzina, skończą się wieczne pretensje o ten nieprzyjemny odgłos
 • Dziesięć godzin działania preparatu w każdych warunkach
 • Gwarancja satysfakcji producenta, który zapewnia, że odda pieniądze jeśli środek okaże się nieskuteczny

Pamiętaj, że Snoran Plus to najlepsza oferta na rynku. Nie znajdziesz preparatu o tak bogatym składzie, który oparty będzie wyłącznie na naturalnych składnikach. Snoran Plus to niekwestionowany lider na rynku preparatów na chrapanie. Te łatwe do połknięcia kapsułki mogą odmienić życie każdego „chrapacza” praktycznie od ręki!

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tabletek na chrapanie Snoran Plus to sprawdź specjalną ofertę przygotowaną dla naszych czytelników klikając w ten link – zakup z rabatem!

(Visited 64 times, 1 visits today)

4 Replies to “Jak pozbyć się chrapania – naturalne sposoby!”

 1. Mariusz

  Działa dobrze i szybko. Kupilem bo rodzina marudziła na odgłosy z mojego gardła i sprawdził się w 100%, o wiele lepiej niż desnorany i inne pskiadełka, które u mnie nie zdały egzaminu.

  Podsumowując-jestem zadowolony z efektów.

 2. zizik

  Co zrobić żeby nie chrapać? Trzeba przestać spać:D Ja nie znalazłem innego skutecznego sposobu a próbowałem wielu preparatów, które miały rozwiązać problem. Czy znacie jakiś skuteczny środek na chrapanie w dobrej cenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *